Reklama

Spłonął dom repatriantów. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie

fot. OSP Brodowo

W miniony weekend życiową tragedią przeżyli repatrianci z Brodowa.

W listopadzie rodzina kupiła dom w zabudowie szeregowej pod Środą Wielkopolską. Niestety, w miniony weekend budynek spłonął, a rodzice oraz ich synowie w wieku 9 i 12 lat (jeden z nich choruje na cukrzycę) zostali bez dachu nad głową.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Repatrianci trafili do Polski w ramach rządowego programu "Powrót do domu". W Środzie Wielkopolskiej działa specjalny ośrodek adaptacyjny. Decydujące się pozostać w ojczyźnie przodków osoby same muszą jednak kupić swoje mieszkania i podobnie było w tym przypadku.

W serwisie zrzutka.pl ruszyła zbiórka na pomoc repatriantom. - W pożarze ucierpiały tez sąsiednie budynki. W tej chwili potrzebne są środki na życie, artykuły spożywcze, szkolne, leki. Środki z zrzutki przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym. Z uwagi na to, że dom jest w zabudowie szeregowej - nie wszystko będzie można zrobić "własnymi rękoma". Dlatego sprawy, których nie będziemy mogli wykonać sami - sfinansujemy ze środków przez Was ofiarowanych - informują organizatorzy zbiórki. Do tej pory wpłacono prawie 4,5 tys. zł.

Przyczyny zdarzenia są cały czas wyjaśniane.

Zrzutkę można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro