Reklama
Reklama

Nietypowe "zaprawy": w piwnicy miał słoiki pełne marihuany

fot. Policja

W ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn biorących udział w handlu narkotykami.

Funkcjonariusze z Szamotuł prowadzili śledztwo dotyczące wprowadzania na rynek znacznej ilości substancji odurzających. W toku postępowania ustalono, że pod jednym ze sklepów na terenie miasta ma dojść do przekazania narkotyków.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


- W godzinach wieczornych, 29 stycznia na parking przy jednym ze sklepów w Szamotułach wjechał mężczyzna kierujący mercedesem, a zaraz za nim na parking przyjechało dwóch mężczyzn samochodem marki Renault Megane. Po upewnieniu się, że "teren" jest bezpieczny, doszło między mężczyznami do przekazania narkotyków. Policjanci widząc zaistniałą sytuację, nie mieli już prawie żadnych wątpliwości, że doszło do handlu narkotykami. Kryminalni zatrzymali obu mężczyzn. 25-letni mieszkaniec Obornik w mercedesie ukrył woreczek strunowy z zawartością marihuany. Natomiast 23-latek z Szamotuł na widok policjantów wyrzucił na parking wcześniej zakupione narkotyki - przekazała Ewelina Grabowa z policji w Szamotułach.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Łącznie znaleziono przy nich 27 gramów narkotyków.
Ponadto w należącej do 25-latka piwnicy znaleziono ponad kilogram gotowego suszu konopi indyjskich. Zabezpieczono również atrapę broni palnej i pieniądze, które prawdopodobnie pochodziły z działalności przestępczej.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy może spędzić za kratkami nawet dekadę. Młodszemu grożą 3 lata więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro