Reklama
Reklama

Zmiany na ważnym skrzyżowaniu w centrum. "10 minut czekaliśmy na zielone"

fot. Karol

W nocy z poniedziałku na wtorek wprowadzono zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Wierzbięcice i Matyi.

Prace związaną z budową Nowego Rynku wymuszają m.in. zmiany w organizacji ruchu. Od 12 lutego kierowcy poruszają się tam inaczej niż dotychczas.

- Na skrzyżowaniu został uruchomiony nowy program sterowania sygnalizacją świetlną, a ruch na wlocie ulicy Królowej Jadwigi odbywa się po nowych pasach ruchu. Dodatkowo uruchomiony został 1 pas do skrętu w lewo z ulicy Królowej Jadwigi w ulicę Wierzbięcice - informuje Zarząd Dróg Miejskich.
Dla osób poruszających się samochodami szczególnie istotna jest możliwość skrętu z ul. Królowej Jadwigi w Wierzbięcice. Część czytelników skarży się jednak na problemy z sygnalizacją.

- 5 cykli (10min) oczekiwaliśmy na zielone na skręt w lewo i nadal czerwone. W końcu pojechaliśmy prosto. Wiadomo dlaczego nie działa sygnalizator? - napisał pan Karol.
Informacji o problemach z cyklami świateł nie potwierdzają miejskie służby. - Od rana obserwujemy ruch na skrzyżowaniu i nie zauważyliśmy problemów. Będziemy jednak przyglądać się sytuacji w popołudniowym szczycie i w razie potrzeby na bieżąco interweniować - zapewniono nas w Centrum Operacyjnym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro