Reklama
Reklama

Zmiany na ważnym skrzyżowaniu w centrum. "10 minut czekaliśmy na zielone"

fot. Karol

W nocy z poniedziałku na wtorek wprowadzono zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Wierzbięcice i Matyi.

Prace związaną z budową Nowego Rynku wymuszają m.in. zmiany w organizacji ruchu. Od 12 lutego kierowcy poruszają się tam inaczej niż dotychczas.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA


- Na skrzyżowaniu został uruchomiony nowy program sterowania sygnalizacją świetlną, a ruch na wlocie ulicy Królowej Jadwigi odbywa się po nowych pasach ruchu. Dodatkowo uruchomiony został 1 pas do skrętu w lewo z ulicy Królowej Jadwigi w ulicę Wierzbięcice - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Dla osób poruszających się samochodami szczególnie istotna jest możliwość skrętu z ul. Królowej Jadwigi w Wierzbięcice. Część czytelników skarży się jednak na problemy z sygnalizacją.

- 5 cykli (10min) oczekiwaliśmy na zielone na skręt w lewo i nadal czerwone. W końcu pojechaliśmy prosto. Wiadomo dlaczego nie działa sygnalizator? - napisał pan Karol.
Informacji o problemach z cyklami świateł nie potwierdzają miejskie służby. - Od rana obserwujemy ruch na skrzyżowaniu i nie zauważyliśmy problemów. Będziemy jednak przyglądać się sytuacji w popołudniowym szczycie i w razie potrzeby na bieżąco interweniować - zapewniono nas w Centrum Operacyjnym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
11℃
3℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro