Reklama

Poznański raper zapowiada aż trzy wydawnictwa w najbliższym czasie

fot. donGURALesko/YT
fot. donGURALesko/YT

Pracowity okres przed Piotrem Górnym, legendą polskiego rapu. W tym roku ukaże się jego 10. już studyjny album, a także specjalny mixtape.

Jeszcze w 2015 r. donGURALesko na pytanie dziennikarza muzycznego Kuby Stemplowskiego o plany wydawnicze, odpowiedział, że nie wie, czy wyda jeszcze jakiś album. Rzeczywistość szybko zweryfikowała to swobodne podejście do kariery - od tamtego czasu raper rodem Grunwaldu opublikował już dwie płyty, czyli "Magnum Ignotum" i "Dom Otwartych Drzwi". Ostatnia z tych produkcji ukazała się pod koniec 2017 r.

Tym razem znany z lewicowych poglądów artysta nie zamierza utrzymywać swoich fanów w niepewności i wykłada kawę na ławę już na początku roku. Z opublikowanego właśnie wideooświadczenia wynika, że Gural skończył już prace nad nie jednym, a dwoma wydawnictwami. Chodzi o mixtape przygotowywany wspólnie ze szczecińskim producentem Matheo, który ma nosić tytuł: "Miłość, szmaragd i krokodyl" a także 10. już studyjny album pt. Latające ryby. Oba materiały są już gotowe. Raper pracuje jeszcze nad teledyskami i wkrótce ogłosi start preorderu.

Wiadomo też już, że w 2020 r. ukazać się ma 11. płyta donGURALeska, którą raper nazwał roboczo: "Mowa ciemna".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro