Reklama

Poznaniacy wpisują się do księgi kondolencyjnej, ku pamięci Jana Olszewskiego

fot. TT
fot. TT

Księga została wystawiona w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pierwszy wpis w niej poczynił wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann.

Księga będzie dostępna w godzinach pracy urzędu przez tydzień. Zmarły 7 lutego br. Jan Olszewski był premierem rządu RP w latach 1991-92. Jako adwokat bronił opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, a także reprezentował rodzinę zamordowanego przez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. Jego zasługi dla kraju zaczęły się jeszcze w czasach okupacji, gdy wstąpił do Szarych Szeregów i był łącznikiem w Powstaniu Warszawskim. W 1953 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości (1953-54), później w latach 1954-56 w Polskiej Akademii Nauk. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda na czas pogrzebu Olszewskiego zarządził żałobę narodową. Nieoficjalnie - ma się ona rozpocząć w czwartek o godz. 12:00, a zakończyć w sobotę o godz. 18:00.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro