Reklama
Reklama

Na stacji Poznań Główny powstanie nowy peron

fot. Czytelnik

PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. zapowiedziały dużą inwestycję na stacji Poznań Główny.

97 milionów złotych warta jest umowa, zgodnie z którą przedłużone zostanie przejście pod torami (zapewni połączenie z dworcem PKS i wybudowany zostanie nowy peron. Pojawi się on pomiędzy obecnym peronem nr 3 a budynkiem galerii handlowej.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


- Inwestycja na tak dużej stacji, jak Poznań Główny, jest niezbędna przy rosnącej liczbie pasażerów kolei. Na te potrzeby odpowiada Krajowy Program Kolejowy, z powodzeniem realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dodatkowy peron znacznie poprawi przepustowość stacji i pozwoli na zwiększenie liczby połączeń. Wydłużone przejście zapewni komfortową obsługę podróżnych i lepszą komunikację w obszarze stacji, dworca autobusowego i w mieście - powiedział Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

- Nadzorowany przeze mnie od kilku lat zespół ds. poznańskiego węzła kolejowego ściśle współpracuje z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Teraz widać efekty dobrego współdziałania. Wspólnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, poprawiamy infrastrukturę i rozwijamy kolej. To ważne, bo dzięki bezpiecznym i wygodnym podróżom z funkcjonalnej stacji Poznań Główny kolej przyciągnie kolejnych pasażerów, a to zmniejszy korki i emisję zanieczyszczeń - stwierdził z kolei Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Nowy peron będzie mieć ponad 10 metrów szerokości i 417 metrów długości. Zgodnie z założeniami platforma umiejscowiona zostanie na wysokości 76 centymetrów, co ma zapewnić wygodne wsiadanie do wszystkich typów pociągów. Zaplanowano również instalację ruchomych schodów i i windy dla niepełnosprawnych.

Wszystkie prace mają zakończyć się do marca 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro