Kilka tygodni temu odszedł z Lecha Poznań. Teraz strzelił dwa gole Realowi Madryt

Odejście z Lecha Poznań dobrze podziałało na Dioniego.

Hiszpan wzmocnił Kolejorza latem, ale jego transfer okazał się niewypałem. Bilans napastnika w Polsce to 8 meczów w pierwszym zespole (razem zaledwie 215 minut gry), dwa występy w rezerwach i zerowy dorobek bramkowy.

Nic dziwnego, że zimą bez żalu rozwiązano z nim kontrakt, a piłkarz podpisał umowę z Cultural y Deportiva Leonesa.

Dioni w nowych barwach (jego zespół występuje na 3. poziomie rozgrywkowym) zadebiutował pod koniec stycznia, ale w pierwszych trzech meczach nie wpisał się na listę strzelców. Zmieniło się to w niedzielny wieczór: Hiszpan zdobył dwa gole w spotkaniu przeciwko drugiemu zespołowi Realu Madryt. Ostatecznie nie dało to jego drużynie zwycięstwa, ponieważ po trafieniu w 96. minucie padł remis 2:2.
Dioni występował na boiskach 3. ligi hiszpańskiej także przed transferem do Lecha. Był tam bardzo skuteczny, a w Poznaniu porównywano go do Carlitosa. Lotto Ekstraklasa zweryfikowała jednak jego umiejętności.