Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Pomost na pływakach i ścieżki w konarach drzew powstaną w Antoninku

j
niedziela, 10.02.2019 r.
godz. 16.45
j | niedziela, 10.02.2019 r., godz. 16.45
Pomost na pływakach i ścieżki w konarach drzew powstaną w Antoninku
Wizualizacja - fot. PIM

Miejska sieć ścieżek turystyczno-rekreacyjnych jeszcze w tym roku może się wzbogacić o kolejny atrakcyjny szlak.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W pierwszym etapie prac, które zostały przeprowadzone w tym miejscu w 2017 roku naprawione zostały fragmenty ścieżek a także pojawiły się elementy małej architektury. Jak już wcześniej informowaliśmy na realizację kolejnych etapów miasto zarezerwowało środki w wieloletniej prognozie finansowej.

W kolejnych etapach, które mają być zrealizowane do końca 2019 roku mają powstać pomost na pływakach oraz ścieżki - przez tereny bagienne i w konarach drzew a także wieża widokowa.

PIM ogłosiły kolejny przetarg na wykonanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn. „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Inwestycja ma na celu opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie wybudowanie szeregu obiektów przeznaczonych do aktywnego wypoczynku – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Poszczególne elementy szlaku pozwolą w pełni wykorzystać rekreacyjne walory malowniczego terenu i będą pełniły m. in. funkcje poznawcze oraz komunikacyjne na obu brzegach doliny – dodają.

Na zrealizowanie zamówienia wykonawca będzie miał czas do końca listopada 2019 roku. Zainteresowani swoje oferty mogą składać do 25 lutego 2019 roku.

Reklama