Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznań: elektryczne hulajnogi na minuty wciąż są niszczone

j
niedziela, 10.02.2019 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 10.02.2019 r., godz. 13.30
Poznań: elektryczne hulajnogi na minuty wciąż są niszczone
Hulajnoga porzucona na ul. Hetmańśkiej - fot. Czytelnik

To, nie pierwszy raz kiedy dostajemy od naszego Czytelnika zdjęcie zdewastowanej hulajnogi na minuty. Dziś kolejna została znaleziona na ul. Hetmańskiej.

Hulajnoga - most na ul. Hetmańskiej – pisze nasz Czytelnik i przesyła zdjęcie zdewastowanej hulajnogi porzuconej na schodach.

Elektryczne hulajnogi można za opłatą wypożyczać za pomocą telefonu i zostawić w dowolnym punkcie miasta. Jednak okazuje się, że są one po prostu porzucane lub niszczone. Są często parkowane na środku chodnika, porzucane w krzakach czy wrzucane do śmietników i zbiorników wodnych – o czym już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu.

Dla przedstawicieli operatora, amerykańskiej firmy, która hulajnogi wprowadziła do Polski to nie nowość. Jak tłumaczyli już wcześniej podobne problemy występowały też w innych miastach. Zachęcamy użytkowników do pozostawiania hulajnóg w miejscach, w których nie będą przeszkadzały ani stwarzały zagrożenia. Dzięki modułowi GPS położenie jest monitorowane, a rozładowane urządzenia są zbierane na noc, w razie potrzeby serwisowane i rano ustawiane w bezpiecznych miejscach – informowało pod koniec roku biuro prasowe Lime.

Początkowo na ulicach Poznania pojawiło się 200 hulajnóg. Według zapowiedzi, jeśli system się sprawdzi ich liczba miała rosnąć. Na razie nie ma informacji ile hulajnóg w Poznaniu zostało już zniszczonych.

Jeśli natrafimy na źle zaparkowaną lub zniszczoną hulajnogę, możemy to zgłaszać bezpośrednio w aplikacji na smartfonie lub pod numerem telefonu 32 224 71 22.

Reklama