Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Poznań: kierowcy przeciwni mowie nienawiści wyjechali na ulice „Dość już wylewania pomyj na ludzi o dobrym sercu”

j
niedziela, 10.02.2019 r.
godz. 18.00
j | niedziela, 10.02.2019 r., godz. 18.00
Poznań: kierowcy przeciwni mowie nienawiści wyjechali na ulice „Dość już wylewania pomyj na ludzi o dobrym sercu”
fot. Halina P.

W niedzielę w Poznaniu zorganizowana została akcja „HEJT STOP - Przejazd przeciwko mowie nienawiści”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przejazd ulicami Poznania zorganizowany został przez kluby motoryzacyjne z Wielkopolski. Uczestnicy w ten sposób chcieli sprzeciwić się mowie nienawiści. Dość już wrogiego nastawienia człowieka do człowieka! Dość już wylewania pomyj na ludzi o dobrym sercu, czy ludzi słabych, którzy nie mają szans się obronić, czy siły przeciwstawić. Dość już bezkarnego wytykania palcami drugich ludzi, krytykowania ich, ubliżania im za nic, nękania, stalkowania – pisali na swoim profilu na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Przez tak wrogie nastawienie człowieka do człowieka wiele ludzi popada w nerwice, depresje lub co najgorsze odbiera sobie życie. Przez tak wrogie nastawienie wielu ludzi ginie. Ostatnim takim przykładem fali hejtu jest chociażby to, że Jurek Owsiak, człowiek dzięki któremu tysiące dzieci żyje chciał zrezygnować ze swojego stanowiska w WOŚP. Ostatnim przykładem nienawiści jest zabójstwo, publiczne zabójstwo Prezydenta Miasta Gdańska na oczach tysięcy ludzi, w tym dzieci. Ostatnimi falami hejtu i nienawiści są groźby innym Prezydentom i dziennikarzom… - dodali.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 16:00. Kierowcy spotkali się na parkingu pod M1 na Franowie. O godzinie 16:30 rozpoczął się przejazd ulicami miasta. Trasa przebiegała ulicami: Szwajcarska, Dymka, Baraniaka, Jana Pawła II , Podwale, Hlonda, Bałtycka, Serbska i Wilczak.

Reklama