Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Ewakuacja CH Avenida. Powodem pozostawiony bagaż

j
sobota, 9.02.2019 r.
godz. 18.16
j | sobota, 9.02.2019 r., godz. 18.16
Ewakuacja CH Avenida. Powodem pozostawiony bagaż
fot. Małgorzata

Decyzję o ewakuacji zarządziła administracja obiektu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Okazuje się, że niemal w tym samym czasie służby otrzymały z tego miejsca dwa różne zgłoszenia. Strażacy o włączeniu się monitoringu pożarowego na dworcu Poznań Główny, o czym informowaliśmy tutaj. Natomiast policjanci o pozostawionym w CH Avenida bagażu i ewakuacji.

Jak mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji nasze działania w tym miejscu trwają od godziny 16. odebraliśmy zgłoszenie o porzuconym w CH Avenida bagażu. Centrum handlowe zostało ewakuowane przez zarządcę budynku. Na razie nie mam informacji, by akcja została zakończona.

Z powodu przeprowadzanej w CH Avenida akcji policji zmienioną trasą jeździły autobusy linii nr 151. Nie wjeżdżały pod centrum handlowe tylko zawracały w Alei Króla Przemysła II. Sytuacja miała miejsce od godziny 16:40 do 17:20. Teraz autobusy kursują już normalnie  - mówi kierownik ruchu CNR MPK. 

Strażacy nie zostali wezwani do alarmu w Avenidzie. Oprócz fałszywego alarmu na dworcu Poznań Główny, gdzie akcja już dawno została zakończona nie mieliśmy żadnego zgłoszenia z tego miejsca. Nie interweniujemy w CH Avenida - mówi dyżurny poznańskich strażaków.

Reklama