Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Przez poniedziałkową akcję policji nie zdążył na pogrzeb siostry. Odszkodowania od policji nie dostanie

sw
piątek, 8.02.2019 r.
godz. 17.31
sw | piątek, 8.02.2019 r., godz. 17.31
Przez poniedziałkową akcję policji nie zdążył na pogrzeb siostry. Odszkodowania od policji nie dostanie
fot. czytelnik

Pan Wojciech wyjechał z Piątkowa z prawie dwugodzinnym okładem, by dotrzeć na pogrzeb swojej siostry na Junikowie. Na drodze stanęła mu policja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nie milkną echa poniedziałkowej akcji policji na ul. Niestachowskiej. Funkcjonariusze drogówki zatrzymywali niemal każde auto, sprawdzając każdego kierowcę pod kątem trzeźwości. Przebadano ponad 3 tysiące osób, zaledwie dwóch z nich jechało na tzw. podwójnym gazie. Jednak akcja miała jeszcze inne wymierne i niekoniecznie pozytywne efekty.

Działania policji spowodowały olbrzymie korki. Wiele osób spóźniło się przez to do pracy lub szkoły. Dotkliwie odczuł to pan Wojciech, którego przykład opisuje Głos Wielkopolski. - Za nic nie chciałem się spóźnić, dałem sobie trochę więcej czasu. Wyjechałem o godz. 7.45. Na cmentarz dojechałem o 9.55. W tym momencie było już po pogrzebie. Ludzie się rozchodzili. Nie zdążyłem po raz ostatni pożegnać się z siostrą - mówi pan Wojciech dziennikarzom dziennika.

Mężczyzna ma żal do policjantów, że nie doczekał się z ich strony nawet przeprosin. Wygląda też na to, że nie ma co liczyć na odszkodowanie. Akcja drogówki mieściła się w ramach obowiązujących przepisów i miała na celu poprawę bezpieczeństwa. Pan Wojciech i inni, którzy utkwili w poniedziałkowym korku na Niestachowskiej mogliby liczyć na odszkodowanie w przypadku bezprawnych działań policji. W tym przypadku nic takiego nie miało miejsca.

Reklama