Reklama

Klub sportowy dostał wypowiedzenie najmu od spółdzielni. "Zebraliśmy ponad pół tysiąca podpisów, a i tak musimy się wyniesć"

fot. Kohorta Poznań - Muay Thai Gym/FB
fot. Kohorta Poznań - Muay Thai Gym/FB

Przedstawiciele klubu twierdzą, że za tą decyzją kryje się wniosek sąsiedniego zakładu stomatologicznego - spółdzielnia, że warunki techniczne.

- Zebraliśmy opinie innych najemców i większość wypowiadała się pozytywnie lub neutralnie o naszej działalności. Tylko jeden składa cały czas skargi - przekonuje Grzegorz Waligóra, trener i właściciel klubu sportów walki Kohorta Poznań, działającego od kilku lat w pawilonie "Orle Gniazdo", mieszczącym się na os. Lecha i pełniącym rolę domu kultury.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Wersję przedstawiciela klubu zdaje się potwierdzać stanowisko Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych, które zarządza obiektem. - Po wypowiedzeniu umowy najmu do Zarządu Spółdzielni wpłynęło wiele pozytywnych opinii na temat działalności Klubu "Kohorta" od innych najemców pawilonu handlowo-usługowego na os. Lecha 43 - przyznaje rzeczniczka spółdzielni Julia Tritt, zarazem jednak obstając przy konieczności rozwiązania umowy najmu z ratajskim klubem. - Od 2014 r. systematycznie wpływały także skargi od najemcy lokalu znajdującego się bezpośrednio pod lokalem użytkowym wynajmowanym przez Klub "Kohorta". Najemca ten wskazywał problem drgań przenoszonych przez strop z lokalu Klubu "Kohorta" - dodaje.

Chodzi o mieszczący się bezpośrednio pod klubem zakład stomatologiczny. Skargi dentystów nie pozostały bez reakcji "Kohorty". Przedstawiciele klubu przekonują, że zredukowali do minimum zajęcia, które mogłyby generować hałas i drgania. - Większość treningów odbywa się w parterze, a więc problemem są tylko 15-minutowe rozgrzewki, które mają miejsce dwa razy dziennie - twierdzi Waligóra. Sportowcy podjęli też wysiłek remontowy, aby zminimalizować hałas.

Jednak to za mało dla spółdzielni. - Należy bowiem odróżnić hałas od drgań, bo to te drugie stanowią zagrożenie dla konstrukcji budynku, co wykazała również powyżej wspomniana ekspertyza. Spółdzielnia docenia i szanuje działalność oraz osiągnięcia Klubu "Kohorta" w Poznaniu, regionie oraz w całym kraju, jednak względy techniczne w tym przypadku są silniejszym argumentem za podjęciem decyzji o wypowiedzeniu przedmiotowej umowy - podkreśla Tritt.

Środowisku zrzeszonym wokół "Kohorty" zebrało już ponad pół tysiąca podpisów w obronie klubu w aktualnej lokalizacji. "Osiedle Młodych" nie zmienia swojej decyzji, podkreślając przy tym, że klub będzie miał jeszcze jedną lokalizację. - Obecnie została wypowiedziana tylko jedna umowa najmu z Klubem "Kohorta" (jest jeszcze jedna na lokal o pow. 273 m kw.). Zarząd Spółdzielni nie zamierzał bowiem pozbywać najemcy obu lokali w tym samym momencie, aby ten posiadał możliwość i czas na znalezienie innego lokalu w innej lokalizacji - tłumaczy rzeczniczka spółdzielni.

Klub "Kohorty" ma czas do końca lutego na opuszczenie lokalu spółdzielni. W sumie sporty walki ćwiczy w nim blisko 300 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro