Reklama

Przygotowano dokumentację nowej ścieżki rowerowej. Sześciokilometrowy odcinek ma kosztować... 20 mln złotych

fot. Google Street View

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotował projekt drogi rowerowej z Obornik do Żernik. Szokująca jest wartość inwestycji, którą oszacowano na 20 mln złotych.

Sześciokilometrowa droga rowerowa ma powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 187. Za przygotowanie projektu odpowiadał Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a prace projektowe wsparła finansowo gmina Oborniki. Z informacji portalu eoborniki.pl wynika, że projekt jest już gotowy -Wartość kosztorysowa zadania na odcinku o długości 6 km wynosi niemal 20 mln zł - informuje w rozmowie z portalem Kinga Hedrych, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.

W tym roku WZDW wystąpi do wojewody z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a następnie rozpocznie procedurę przetargową. Na razie nie wiadomo, kiedy prace budowlane rozpoczną się - Z uwagi na szacowane, wysokie koszty budowy ścieżki wynikające z szerokiego zakresu prac do wykonania - konieczność wykonania przepustów, budowy kanalizacji deszczowej, budowy i przebudowy oświetlenia drogowego, przebudowy i zabezpieczenia sieci elektroenergetycznej oraz telekomunikacyjnej - należy się spodziewać, że realizacja zadania będzie etapowa - podsumowuje Hedrych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro