Reklama

Termy Maltańskie chwalą się rekordami i nowymi inwestycjami

Władze Term Maltańskich podsumowały 2018 rok.

W minionych 12 miesiącach obiekt odwiedziło prawie 1,182 miliona osób. To wynik o 150 tysięcy lepszy niż rok wcześniej. Wzrost zanotowały wszystkie części kompleksu, a najlepiej wypadły pod tym względem sauny, które odwiedziło o 37 proc. gości więcej.

Termy bardzo dobrze radzą sobie także pod względem finansowym. - Przychody Term Maltańskich wzrosły z 35 milionów do ponad 38,5 milionów złotych. To wynik lepszy o ponad 10 proc. porównując z rokiem 2017 - twierdzi Łukasz Kubiak. Nie podano poziomu zysku za dopiero zamknięty 2018 rok, ale wiemy, że w 2017 roku zysk term przekroczył 3 miliony złotych. Wówczas cały zysk został przeznaczony na pokrycie straty z lat wcześniejszych. W tym roku za zarobione pieniądze władze obiektu planują zmianę jego aranżacji. Szczegóły modernizacji, która zapowiadana była już w 2017 roku, pozostają jednak cały czas tajemnicą. Zyski finansowe z 2018 roku pozwolą także na inwestycje w sprzęt.

- Na basenach sportowych można korzystać z najnowocześniejszej maszyny dla niepełnosprawnych. To jedyne w Polsce urządzenie które poprzez automatyczny dźwig pomaga bezpiecznie umieścić osobę potrzebującą pomocy w basenie. Do SPA 1306 trafiła nowoczesna maszyna Accent Prime, która pozwala zredukować zbędne centymetry z wybranej partii ciała. Efekt widoczny jest już po jednym zabiegu - wyjaśnił Kubiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro