Reklama

Remont wiaduktu nad PST wydłużył drogę pasażerów. "Absurdalne pół kilometra"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Część mieszkańców Piątkowa skarży się na zmiany związane z remontem wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego.

Inwestycja była konieczna ze względu na kiepski stan obiektu. Utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej rozpoczęły się 4 lutego i nie wszyscy się z nimi zgadzają.

- Aby dostać się na przystanek autobusowy Szymanowskiego w stronę Umultowa, Os. Batorego czy Naramowic. trzeba pokonać absurdalne prawie pół kilometra. Dlaczego nie zrobią przejścia przez tory tramwajowe co skróci drogę czterokrotnie, jak to miało miejsce chociażby na przystanku most teatralny dolny? Kwestie bezpieczeństwa wydają się śmieszne w aspekcie do pokonywania paru bardzo niebezpiecznych przejść na pasach przez szeroką jezdnię - napisał jeden z czytelników.

Wspomnianą trasę pokonał we wtorek reporter WTK i zajęło mu to niespełna 3 minuty. O zdanie zapytał również napotkanych pasażerów. - Jest trochę ciężko, bo mam osłabione serce, ale tylko dlatego - mówiła pani Maria.
- W pierwszy dzień jest ciężko, a potem człowiek już się tego nauczy. Informacje w telewizji były podawane od miesiąca - stwierdziła pani Monika. - Tu dojście jest dość skomplikowane, wiec zrobili co mogli - wtórowała jej kolejna rozmówczyni Emila Górnego.
Organizacja ruchu to efekt decyzji Miejskiego Inżyniera Ruchu, opiniowanej przez ZDM i policję. - Przepraszamy w imieniu miasta i prosimy o uwzględnienie tego faktu, że kiedy trwa remont to czasowe niedogodności się pojawiają - mówiła Hanna Surma, rzecznik urzędu miasta.

Na wprowadzoną organizację można oczywiście zgłaszać do urzędu swoje skargi. Do tej pory takie pismo się nie pojawiło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro