Reklama

Przyniósł do sądu 30 kilogramów monet. Chciał nimi zapłacić koszty sądowe

fot. weloo/freeimages.com

Dwa worki z monetami o wadze 30 kilogramów przyniósł do sądu mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Chciał w ten sposób zapłacić 750 złotych kosztów sądowych.

Pan Andrzej latami walczył przed sądem o alimenty od ojca, ale pomimo kolejnych wyroków nie był w stanie wyegzekwować pieniędzy. Natomiast 750 złotych kosztów sądowych zostało naliczone po procesie, który pan Andrzej wytoczył policji, ale przegrał -Zależało mi, żeby poruszać się w granicach prawa i wyrazić niezadowolenie z dotychczasowych kontaktów z wymiarem sprawiedliwości - tłumaczy pan Andrzej w rozmowie z Ostrów24.tv.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego postanowił więc zapłacić koszty sądowe monetami o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Zajęły one dwa warki po piętnaście kilogramów każdy. Kasjerka odmówiła przyjęcia wpłaty, a poparła ją dyrektor sądu. W tej sytuacji do sądu wezwano policję, a funkcjonariusze orzekli, że sąd nie ma prawa odmówić wpłaty.

Kasjerka wspierana przez innych pracowników przystąpiła do liczenia monet. Po kilku godzinach okazało się, że pan Andrzej przyniósł o 3,54 zł za dużo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro