Reklama

Napięty terminarz dostaw Moderusów Gamma. Do sierpnia Modertrans powinien dostarczyć 43 tramwaje

fot. Modertrans Poznań
fot. Modertrans Poznań

Według pierwszych zapowiedzi Modertrans miał dostarczyć pierwsze tramwaje latem 2018 roku. Ostatecznie tramwaj w wersji dla Poznania zaprezentowano w październiku, a chwilę później trafił on do zajezdni na Franowie.

Umowę na dostawę 50 tramwajów podpisano w lutym 2017 roku, a Modertrans zobowiązał się do realizacji zamówienia w ciągu 30 miesięcy. Początkowo zapowiadano, że dostawy rozpoczną się latem 2018 roku, ale pierwszy tramwaj w barwach MPK Poznań zaprezentowano w październiku, a w grudniu zaczął on wozić pasażerów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak informuje portal Transport Publiczny w tej chwili MPK otrzymało od producenta siedem pojazdów, ale tylko jeden jest już po odbiorach końcowych. W przypadku trzech pojazdów trwają czternastodniowe próby eksploatacyjne z pasażerami. Kolejne trzy są w trakcie odbiorów technicznych -Do tej pory w żadnym z dotychczas eksploatowanych testowo tramwajów nie wystąpiły usterki powodujące konieczność zjazdu awaryjnego do zajezdni -informuje w rozmowie z portalem Iwona Gajdzińska, rzeczniczka prasowy MPK Poznań.

Choć rozmowy zaczęły się później niż pierwotnie informowano, to rzeczniczka twierdzi, że terminy są zachowane -Dostawy realizowane są dotychczas zgodnie z warunkami zamówienia. Do tej pory strony nie podpisały jakichkolwiek aneksów dotyczących terminów dostaw - mówi Gajdzińska, która jednak przyznaje, że aby zrealizować dostawy w terminie, trzeba będzie zwiększyć liczbę odbiorów do sześciu miesięcznie. Wcześniej zakładano, że Modertrans będzie dostarczał cztery tramwaje w miesiącu.

Na razie nie ma mowy o ewentualnych karach umownych za niedotrzymanie terminu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro