Reklama
Reklama

Ceglorze dogadali się

fot. Michał Nadolski

To był najprawdopodobniej ostatni strajk w sprawie podwyżek w poznańskich zakładach Cegielskiego. Dwa dni temu dwa największe związki zawodowe podpisały z władzami Ceglorza porozumienie w sprawie podwyżek. Dzisiaj kolejny związek zawodowy na wiecu strajkowym zawiesił akcję protestacyjną.

Miał być kolejny strajk i kolejne protesty pracowników. Miał, ale skończyło się na półgodzinnej przerwie w pracy i zawieszeniu akcji strajkowej. Związkowcy po kilku latach walki dostaną upragnione podwyżki.

Z zawieszenia akcji strajkowej zadowolone są przede wszystkim władze Cegielskiego. Wcześniej porozumienie z władzami Ceglorza podpisały dwa największe działające tu związki zawodowe: Solidarność oraz Metalowcy. Udało im się wywalczyć nie tylko wyższe pensje, ale przede wszystkim zapewnienie, że w zakładzie nie będzie grupowych zwolnień.

Wyższe pensje to tylko połowa sukcesu. Dodatkowo związkowcy wywalczyli płatne nadgodziny oraz specjalny dodatek w wysokości 250 złotych dla spawaczy.

Porozumienia z władzami zakładu podpisały na razie dwa związki zawodowe. Dwa kolejne mają zrobić to w ciągu najbliższych dni. Związkowcy nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Już dziś zapowiadają walkę o wyższe pensje i dodatki dla pracowników spółek związanych z Cegielskim. W samym Cegielskim póki co ma być spokojnie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro