Reklama
Reklama

Czysta elewacja chroni Twój dom i Twoje zdrowie

Szczelne termoizolacje, którymi obecnie pokryta jest większość bloków mieszkalnych, sprzyjają powstawaniu i rozmnażaniu się pleśni oraz mchów.

Stąd też na wielu ściennych izolacjach pojawia się ciemnozielony nalot. Mieszkańcy osiedli często zmagają się z problemami dróg oddechowych i alergiami, które mogą być spowodowane właśnie przez zanieczyszczoną elewację. Budynek, który zlokalizowany jest np. w środku osiedla, w pobliżu lasu, parku, stawu lub jeziora, narażony jest na obfitszą wilgotność, która sprzyja rozwojowi mchów, grzybów i pleśni. Te organiczne zanieczyszczenia mają szczególnie sprzyjające warunki rozwoju na północno-wschodniej i północno-zachodniej stronie budynków, gdzie przez większą część dnia słońce nie dociera. Z kolei budynki zlokalizowane w centrum miasta zmagają się z zanieczyszczeniami w postaci smogu, pyłu oraz spalin wydobywających się z samochodów i kominów. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się budynek, wraz z upływem czasu każda elewacja pokryje się brudem i straci pierwotny urok. By ocieplone elewacje budynków zachowały piękny wygląd oraz były przyjazne dla zdrowia należy poświęcić im nieco uwagi i troski.

Specjalnej dbałości wymagają przede wszystkim ocieplone elewacje bloków mieszkalnych, w przypadku których izolacja uniemożliwia swobodny przepływ powietrza. Szczelność i brak dopływu światła słonecznego powoduje trwałe zawilgocenie ścian. Jeśli nie zadbamy o regularne czyszczenie elewacji, to rozwijające się kolonie mikroorganizmów doprowadzą do trwałego uszkodzenia pokrycia ścian. Bardzo szybko powstaną ubytki, szczeliny i pęknięcia, przez co elewacja straci swoją funkcję ochronną. Aby temu zapobiec konserwacja i pielęgnacja powinna odbywać się minimalnie raz na 5 lat.

Umyjemto to firma, która swoje doświadczenie zdobyła dzięki setkom profesjonalnie wykonanych prac konserwatorskich elewacji w Polsce, Czechach i Słowacji. Metody, które firma Umyjemto stosuje, opierają się na sprawdzonych technologiach i ekologicznych rozwiązaniach. Środki używane do czyszczenia są przyjazne dla środowiska i nie niszczą struktury budynku.

Firma dokonuje również napraw uszkodzeń i pęknięć, które pojawiają nawet po kilku latach od wykonania nowej elewacji. Dzięki temu, że prace są prowadzone na wysięgnikach skraca się czas usługi i nie jest konieczne stawianie kosztownych i uciążliwych rusztowań. Najszybszym i najtańszym sposobem na przywrócenie pięknego wyglądu budynku jest wynajęcie firmy, która nie tylko wyczyści i pomaluje Twoją elewację, ale umyje również dach i przywróci piękny wygląd brukowanym nawierzchniom. Umyjemto w szerokiej ofercie usług proponuje również usuwanie graffiti jak i zabezpieczanie ścian przed powstaniem trwałych uszkodzeń, których przyczyną jest ta wątpliwa sztuka uliczna.

Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną ofertą firmy Umyjemto, zapraszamy na Targi "BUDMA" w Poznaniu, w dniach 12.02.19 - 15.02.19, Pawilon 3, stoisko 104


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Intensywne opady deszczu mogą pojawić się również w Wielkopolsce
10℃
8℃
Poziom opadów:
12.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro