Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

3 osoby zmarły w wyniku powikłań po grypie. W Poznaniu zdiagnozowano AH1N1

sk
wtorek, 5.02.2019 r.
godz. 07.40
sk | wtorek, 5.02.2019 r., godz. 07.40
3 osoby zmarły w wyniku powikłań po grypie. W Poznaniu zdiagnozowano AH1N1

W Poznaniu coraz więcej osób choruje na grypę, a w Wielkopolsce tej zimy zdarzyły się już 3 przypadki zgonów w wyniku powikłań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z danych Sanepidu wynika, że w obecnym sezonie grypę zdiagnozowano u ponad 13,5 tys. poznaniaków. 12 miesięcy wcześniej było to 11,5 tys. Odwrotnie tendencja wygląda w przypadku całej Wielkopolski: odnotowano do tej pory 23 tys. takich przypadków, podczas gry rok temu było to 37 tys.

W wyniku powikłań zmarli m.in. 50-latek z Wrześni i 7-letni chłopiec ze Słupcy. - Przynajmniej w dwóch przypadkach wirusy grypy nałożył się na inne schorzenia. Gdybyśmy prześledzili zgony na grypę w latach minionych to w zdecydowanej większości do zgonu prowadzi infekcja grypowa, która wikła zasadnicze inne schorzenie - tłumaczył Andrzej Trybusz. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu.

Sporo przypadków grypy dotyczy obecnie wirusów z grupy A. Kilka poznańskich szpitali zdiagnozowało u swoich pacjentów grypę H1N1, o której dekadę temu rozpisywały się media. Oczywiście obecnie nie ma powodów do paniki, choć sytuacji nie należy lekceważyć, ponieważ H1N1 ma nieco ostrzejsze objawy niż "zwykła" grypa i częściej może prowadzić do powikłań.
 
W związku ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na grypę placówka przy ul. Krysiewicza czy Szpital Miejski im.Franciszka Raszei ograniczyły liczbę odwiedzin: przy łóżku pacjenta może znajdować się jedna osoba.
 
Eksperci podkreślają, że szczyt liczby zachorowań na grypę może być dopiero przed nami.
ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama