Reklama
Reklama

Niestachowska: 3000 skontrolowanych kierowców. Ilu było pod wpływem alkoholu?

fot. Czytelnik

Policja podzieliła się wynikami porannej akcji przeprowadzonej na ulicy Niestachowskiej.

Przypomnijmy: po godzinie 6 rano pojawiło się tam kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy badali trzeźwość kierowców. W połączeniu z porannym szczytem efekt był prosty do przewidzenia: Niestachowska w kierunku Ogrodów i inne okoliczne ulice zostały zakorkowane.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W sumie skontrolowano 3000 kierowców. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

Działania policji nie wszystkim poznaniakom przypadły do gustu. Do naszej redakcji dzwoniło wiele osób, które były oburzone miejscem i czasem jej przeprowadzenia. Z drugiej strony nie brakowało również zwolenników takich działań.

- Akcja została przeprowadzona zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym - wyjaśnił podkom. Piotr Garstka z komendy wojewódzkiej. - Każde życie, które udało się uratować m.in przez zatrzymanie dwóch pijanych jest warte takich korków - dodał.

Policjanci podkreślają, że ich celem nie było stworzenie korków, ale poprawa bezpieczeństwa. - Rozumiemy złość i rozczarowanie, ale takie akcje są potrzebne. Nie robimy tego dla własnej przyjemności czy w celu uprzykrzenia życia ludziom jadącym do pracy czy wiozącym dzieci do szkoły. Chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, także tych stojących w korkach, którzy bezpiecznie dojechali do celu - podkreślił podkom. Garstka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro