Reklama
Reklama

Siatkówka: wielkie emocje i porażka Enea Energetyka Poznań

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Sporo emocji dostarczyło spotkanie Enea Energetyka Poznań z 7R Solną Wieliczką.

Oba zespoły znajdują się w czołówce rozgrywek I ligi siatkówki kobiet i nie może dziwić, że hala na poznańskiej Chwialce szczelnie wypełniła się kibicami, którzy przez cały mecz dopingowali miejscowe zawodniczki.
Po dwóch pierwszych partiach, dość spokojnie wygranych przez przyjezdne, wydawało się, że losy spotkania są prawie rozstrzygnięte. Wtedy jednak przebudziły się Energetyczki, które w trzecim secie zaprezentowały świetną siatkówkę i wygrały 25:14. W czwartej części przewaga była mniej wyraźna, ale gospodyniom udało się wyrównać stan rywalizacji na 2:2.
Decydujący set był bardzo zacięty i kibice oglądali go na stojącą. Ostatecznie jednak z wygranej mogły cieszyć się zawodniczki z Wieliczki.
- O naszej porażce w mojej ocenie zdecydowały nasze błędy własne. Gdybyśmy zrobiły ich nieco mniej, to mogłyśmy wówczas lepiej nawiązać walkę z mocnym i trudnym przeciwnikiem. Nie ma jednak teraz co "gdybać". Liczy się tu i teraz. Zdecydowanie nie zwieszamy głów. Walczymy dalej, robimy po prostu swoje - komentowała Aleksandra Pasznik, kapitan Enea Energetyka Poznań.
Mimo porażki poznaniaki zajmują 2. miejsce w tabeli (52 pkt.) ze stratą 3 punktów do drużyny MKS Dąbrowa Górnicza. 50 pkt. zgromadziły do tej pory Grupa Azoty Tarnów i 7R Solna Wieliczka.

Enea Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 2:3 (21:25, 21:25, 25:14, 25:20, 14:16)

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro