Reklama
Reklama

Ulicami Gniezna przejdzie Marsz Równości. Radny PiS: 'Dziś marsz, jutro multikulti, a pojutrze meczet w katedrze'

fot. Maciej Januchowski
fot. Maciej Januchowski

Już wcześniej na naszych łamach informowaliśmy o Marszu Równości, który na początku kwietnia przejdzie ulicami Gniezna. Przeciwko organizacji imprezy jest radny PiS Paweł Kamiński.

Marsz Równości w Poznaniu organizowany jest od kilkunastu lat, a od pewnego czasu na podobne inicjatywy decydują się także mieszkańcy mniejszych miast. W tym roku po raz pierwszy taka impreza odbędzie się w Gnieźnie. Ulicami pierwszej polskiej stolicy przejdzie marsz pod hasłem"Gniezno - Pierwsza Stolica Równości" -Lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i inne osoby nieheteronormatywne nie są same. Chcemy okazać im wsparcie, a mieszkańcom Gniezna udowodnić, że żyją obok nich różne osoby, które nierzadko są lubiane i szanowane, ale nie mogą być sobą na co dzień. Marsz Równości w Gnieźnie będzie okazją do osobistego spotkania, poznania się i pokonania stereotypów - wyjaśnia Maciej Januchowski, rzecznik gnieźnieńskiego marszu.

Przeciwko organizacji marszu jest radny PiS i kandydat tej partii na stanowisko prezydenta Gniezna w ostatnich wyborach Paweł Kamiński -Dzisiaj "równość" to taki wytrych do przemycania i realizacji tego, co trudno byłoby osiągnąć mówiąc o tym wprost. Marsz organizowany w Gnieźnie ma na celu promowanie homoseksualizmu, środowisk LGBT (Lesbian Gey Bisexual Transgender) i całej genderowej polityki społecznej. Każdy, kto weźmie w nim udział, kto przysłuży się jego organizacji i wyrazi zgodę na jego organizację, będzie promotorem tego, o czym przed chwilą wspomniałem - twierdzi Paweł Kamiński. Radny twierdzi też między innymi, że cała ideologia oparta jest na kłamstwie, bo... homoseksualizm nie istnieje.

Zdaniem radnego gender to jedynie zamach na tradycyjny system wartości -Ktoś może spytać, czemu ma służyć promowanie genderowej polityki społecznej? Odpowiedź jest banalnie prosta: to nic innego jak walka z tradycyjnym modelem rodziny (tata, mama, dzieci), walka, która ma zaprowadzić społeczeństwo na manowce i doprowadzić do jego deformacji. Po co? Św. Ignacy Loyola mawiał, że wojna powszechna jest tylko jedna, a wszystkie pozostałe to wojny lokalne z niej wynikające. Dzisiaj marsze LGBT, jutro migracyjna polityka multikulti, a pojutrze meczet w katedrze - podsumowuje Kamiński i pyta, czy takie ma być Gniezno.

Marsz odbędzie się 13 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro