Reklama

Rekordowy rok Poznańskich Inwestycji Miejskich. Podpisano umowy na prawie 900 mln złotych

Poznańskie Inwestycje Miejskie podsumowały 2018 rok. Okazuje się, że przez cały rok podpisano umowy na blisko 900 mln złotych.

To jednak niejedyny rekord PIM w zeszłym roku. W 2018 roku oddano do użytku 35 inwestycji, a to oznacza dwukrotny wzrost w stosunku do 2017 roku. W 2019 rok realizował będzie między innymi ważne inwestycje komunikacyjne -Największa z nich, dotycząca budowy trasy tramwajowej do Naramowic, której realizacja rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, ma wartość prawie 380 mln zł brutto. Od 1989 roku do tej pory większą wartość miały tylko dwie umowy - na wybudowanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego spalarni śmieci oraz na przebudowę stadionu miejskiego przed Euro 2012. W czołówce miejskich przedsięwzięć znalazły się również dwie inne, na realizację których w ubiegłym roku PIM podpisały umowy, o wartości przekraczającej 100 mln zł brutto każda. Są to przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje oraz trasy tramwajowej od ul. Kórnickiej, przez os. Lecha, do ronda Żegrze wraz z budową odcinka nowej trasy od ronda Żegrze wzdłuż ul. Unii Lubelskiej - informuje Urząd Miasta.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Inwestycje komunikacyjne to jednak nie wszystko. PIM odpowiada też za inwestycje w placówkach oświatowych, obiekty rekreacyjne tj. pływalnia na Ratajach czy park rekreacji na Starołęce. Łącznie w 2018 roku podpisano umowy opiewające na kwotę blisko 900 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro