Reklama

PKP wybuduje dwadzieścia nowych dworców. Powstaną również pod Poznaniem

fot. mat. prasowe

PKP S.A. podpisało umowę na budowę dwudziestu nowych dworców systemowych. Wiadomo, że dwa nowe dworce powstaną pod Poznaniem.

Umowę na budowę nowych dworców systemów podpisano zkonsorcjum firm Helifactor i MERX. Umowa zakłada, że konsorcjum zaprojektuje i wybuduje dwadzieścia nowych dworców w ośmiu województwach. Wiadomo już, że dwa nowe dworce powstaną na podpoznańskich stacjach Biskupice Wielkopolskie i Pobiedziska Letnisko.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Projektanci przygotują dwa projekty dworców. Mniejszy IDS-A zwydzieloną poczekalnia w formie półotwartej oraz większy IDS-B z pomieszczeniami kas biletowych oraz wydzielonymi przestrzeniami komercyjnymi przeznaczonymi dla punktów handlowo-usługowych. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, a także będą wykorzystywały ekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED czy odzysk wody deszczowej do spłukiwania toalet.

Pod Poznaniem wybudowane zostaną budynki typu IDS-B.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro