Reklama
Reklama

Poprawą efektywności energetycznej w Poznaniu zajmą się naukowcy

fot. Natalia Cofta - archiwum
fot. Natalia Cofta - archiwum

Władze Poznania nawiązały współpracę z Politechniką Poznańską przy realizacji strategii energetycznej - informuje PAP.

- Celem miasta jest ciągła poprawa efektywności energetycznej. Politechnika Poznańska od wielu lat zajmuje się tymi zagadnieniami, prowadząc prace o charakterze rozwojowym. Miasto postanowiło skorzystać z doświadczenia jednej z najlepszych placówek naukowo-dydaktycznych w Polsce, czego skutkiem jest podpisane porozumienie - podkreślił zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss.

Za umowę z władzami Poznania odpowiada rektor Politechniki Poznańskiej Tomasz Łodygowski. Porozumienie oznacza, że obie strony zobowiązały się do wspólnego realizowania przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, które następnie będą wdrażane w systemie energetycznym Poznania.

- Pozwoli to na przetestowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań w strukturze miejskiej. Poznański urząd będzie również korzystał z doradztwa Politechniki Poznańskiej przy realizacji projektów wspierających efektywność energetyczną. Innym wymiernym efektem porozumienia będzie wspólne organizowanie szkoleń, kursów, konferencji naukowych oraz praktyk zawodowych dla studentów Politechniki - tłumaczy przedstawiciel magistratu.

Sygnatariusze umowy liczą na zysk dla obu stron. Dla Politechniki oznacza ona możliwość przetestowania nowych rozwiązań w strukturze miejskiej, za to Poznań - jak zauważa Guss - "wykona kolejny krok w kierunku Smart City".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro