Reklama
Reklama

Poprawą efektywności energetycznej w Poznaniu zajmą się naukowcy

fot. Natalia Cofta - archiwum

Władze Poznania nawiązały współpracę z Politechniką Poznańską przy realizacji strategii energetycznej - informuje PAP.

- Celem miasta jest ciągła poprawa efektywności energetycznej. Politechnika Poznańska od wielu lat zajmuje się tymi zagadnieniami, prowadząc prace o charakterze rozwojowym. Miasto postanowiło skorzystać z doświadczenia jednej z najlepszych placówek naukowo-dydaktycznych w Polsce, czego skutkiem jest podpisane porozumienie - podkreślił zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss.

Za umowę z władzami Poznania odpowiada rektor Politechniki Poznańskiej Tomasz Łodygowski. Porozumienie oznacza, że obie strony zobowiązały się do wspólnego realizowania przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, które następnie będą wdrażane w systemie energetycznym Poznania.

- Pozwoli to na przetestowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań w strukturze miejskiej. Poznański urząd będzie również korzystał z doradztwa Politechniki Poznańskiej przy realizacji projektów wspierających efektywność energetyczną. Innym wymiernym efektem porozumienia będzie wspólne organizowanie szkoleń, kursów, konferencji naukowych oraz praktyk zawodowych dla studentów Politechniki - tłumaczy przedstawiciel magistratu.

Sygnatariusze umowy liczą na zysk dla obu stron. Dla Politechniki oznacza ona możliwość przetestowania nowych rozwiązań w strukturze miejskiej, za to Poznań - jak zauważa Guss - "wykona kolejny krok w kierunku Smart City".

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro