Reklama

Gimnazjaliści budują łazienki

fot. RAV
fot. RAV

Umieją zamontować zlewozmywak i sprawnie kładą kafelki. To nie polscy fachowcy, którzy na chwilę wrócili do kraju z Anglii. Tylko uczniowie jednego z poznańskich gimnazjów.

"Zmajstruj łazienkę dla własnej szkoły" - właśnie pod takim hasłem odbywały się w środę dni otwarte w Zespole Szkół Budowalnych.

Montaż zlewozmywaka to nie lada sztuka. Przekonali się o tym gimnazjaliści. Na drzwiach otwartych w Zespole Szkół Budowlanych.

Szkoła w dość oryginalny sposób zabiega o swoich przyszłych uczniów. Tym bardziej, że prawdziwych fachowców na rynku pracy cały czas brakuje. Uczniowie nie oglądali projektów. Musieli zmierzyć się w różnych dyscyplinach, na przykład architekta krajobrazu.

Oprócz tego gimnazjaliści mogli sprawdzić się w zawodzie instalatora i mechanika, czy poradzić sobie z kluczem oczkowym i na oko rozpoznać jego wymiary.

Konkurencja układania płytek cieszyła się największym zainteresowaniem. Chłopcy połknęli chyba bakcyla na dobre.Mimo iż co prawdapraca przypadła im do gustu, to przy wyborze szkoły średniej będą kierować się innymi priorytetami.

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Budowlanych potrwają jeszcze dziś. W zawodach uczestniczyć będzie dwadzieścia szkół gimnazjalnych. Uczniowie walczą o wartościową nagrodę - wyposażenie łazienki dla swojego gimnazjum.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro