Reklama
Reklama

Kradzież rozbójnicza na parkingu: podeszli do auta i zabrali mężczyznom portfel

Zdjęcie ilustracyjne

Zatrzymanych zostało trzech sprawców. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, wieczorem przy ulicy Roosevelta w Pile. Policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży na parkingu.

Rozmówca przekazał dyżurnemu, że przyjechał z kolegą do Piły na dyskotekę i w pewnym momencie do ich auta podeszło trzech nieznanych im mężczyzn. Stanęli przy samochodzie od strony pasażera i zapytali, czy mogą pożyczyć kilka złotych na piwo. Jednak gdy zauważyli w aucie portfel, szybko go zabrali. Kiedy jeden z pokrzywdzonych próbował odzyskać mienie, sprawca złapał go za szyję i poddusił. Kierowca widząc to,wystraszył się i natychmiast dał jeszcze 20 zł. mężczyznom. Chwilę później trzech sprawców uciekło - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów funkcjonariusze wpadli na trop sprawców. Śledczy zatrzymali trzech mężczyzn na terenie Piły już następnego dnia. Przyznali się oni do popełnionego czynu - dodaje podkom. Kowalska.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku od 31 do 35 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Grozi im kara więzienia do 10 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro