Reklama

Poszukiwania Michała Rosiaka: prokuratura wszczęła postępowanie "nieumyślnego spowodowania śmierci"

fot. Detektyw Weremczuk & Wspólnicy / Facebook

Prokuratorskie postępowanie prowadzone jest od ubiegłego tygodnia.

Jak poinformował w czwartek portal Onet.pl wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wpłynął do poznańskiej prokuratury 22 stycznia. Prowadzone jest postępowanie w spawie "nieumyślnego spowodowania śmierci".

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jest to sytuacja wyjątkowa. Ponieważ samo zaginięcie nie stanowi przestępstwa w związku z czym musieliśmy przyjąć jakąś kwalifikację, tylko po to by wszcząć w tej sprawie postępowanie. Jest to niezbędne dla wykonania dalszych czynności procesowych. Będziemy powoływać biegłych, którzy mają zbadać ślady zabezpieczone w miejscu, w którym ostatni raz był widziany pan Michał Rosiak i do tego niezbędne jest już formalne wszczęcie śledztwa - tłumaczy Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Również byli przesłuchiwani świadkowie w tej sprawie - a tego też nie można zrobić bez wszczęcia postępowania - dodaje. Jest to takie robocza, czysto proceduralna decyzja. Do tej pory nie wiemy co się stało z panem Michałem - kończy.

Przypominamy. Michał Rosiak zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. Chłopak bawił się wraz z kolegami w jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu. Z lokalu wyszedł sam i ślad po nim zaginął. W piątek 18 stycznia rodzina zgłosiła zaginięcie 19-latka. Od tej pory trwają poszukiwania, jednak nadal bez rezultatów.

Michał Rosiak jest szczupłej budowy ciała i ma około 190 cm wzrostu, ma niebieskie oczy i lekki zarost. W dniu zaginięcia ubrany był w czarne spodnie, czarną koszulkę typu polo oraz czarną kurtkę. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod nr tel. 61 841-23-11 lub 997.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro