Reklama

Pętla Wilczak już nie istnieje. Miasto chwali się, że inwestycja jest w toku, ale właściwe prace budowlane ruszą... za rok

fot. PIM
fot. PIM

Formalnie wykonawca trasy tramwajowej na Naramowice przejął plac budowy w grudniu. Póki co trwają głównie prace rozbiórkowe, a właściwe prace budowlane przy trasie na Naramowice ruszą w grudniu.

- Na dzień dzisiejszy zakończyły się prace, które polegały na demontażu starej pętli, torowiska i wszystkiego co było związane z pętlą - powiedział Jaromir Weigel, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. W piątek urzędnicy mają otrzymać projekt wykonawczy nowej pętli, a następnie rozpocznie się jej budowa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Miasto informuje, że to element budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Kiedy jednak zacznie się budowa nowej trasy tramwajowej? Z dokumentów przetargowych wynika, że wykonawca ma czas na zdobycie pozwolenia na budowę do... 31 grudnia 2019 roku. Jaromir Weigel przyznaje, że właściwe prace mogą się rozpocząć dopiero za rok - Aczkolwiek wstępnie można powiedzieć, że wykonawca będzie się starał już wcześniej przystąpić do prac - twierdzi prezes PIM.

Miasto zapewnia, że tramwaj na Naramowice dojedzie w 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji to 380 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro