Reklama
Reklama

Autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą pozostanie bezpłatna

zdj. ilustracyjne | fot. Acubens/wikimedia/CCBYSA30

Wiceminister Infrastruktury odpowiadał dziś w Sejmie na pytania poselskie. Poruszono między innymi kwestię płatności za odcinek autostrady pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Pytanie o opłaty za ten odcinek autostrady zadał były minister infrastruktury -Upłynął już tzw. okres trwałości projektu. Ile pieniędzy ucieka przez to, że minister nie wprowadził opłat na tym odcinku? - pytał Cezary Grabarczyk, poseł PO. Na pytanie odpowiedział Mikołaj Wild -Mam do przedstawienia dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy, mieszkańców Łodzi i osób, które będą w przyszłości podróżować do CPK. To marnotrawstwo - jak je określił pan minister - będzie trwać nadal. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek między Warszawą a Łodzią. W pozostałym zakresie opłaty są utrzymywane na poziomie, który nie ograniczy mobilności Polaków - powiedział wiceminister infrastruktury, którego słowa cytuje portal Rynek Infrastruktury.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zdaniem wiceministra rezygnacja z opłat to rodzaj inwestycji w gospodarkę, a "tracone" środki wracają do budżetu w podatkach. Jednocześnie wiceminister zapewnił, że brakujący odcinek A2 do wschodniej granicy kraju będzie budowany w standardzie 2x2 tzn. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro