Reklama

Miasto otwiera nowy miejski żłobek. Przygotowano miejsca dla 60 dzieci

fot. UMP

Wraz z pierwszymi dniami lutego na Strzeszynie Greckim zacznie działać nowy miejski żłobek.

Miejsce na żlobek wygospodarowano w nowym bloku PTBS przy ulicy Moniki Cegłowskiej. W żłobku "Niezapominajka" znajdzie się miejsce dla 60 dzieci. Będzie on czynny od 6 do 17 - Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby poznaniaków i poznanianek dotyczące opieki nad małymi dziećmi są duże. Między innymi dlatego dotujemy żłobki niepubliczne. Wsparcie miejskie wynosi w nich obecnie 600 zł na jedno miejsce, dzięki czemu dofinansowujemy miejsca dla ponad dwóch tysięcy dzieci. Ale potrzebne są również nowe żłobki miejskie - zwłaszcza na takich osiedlach, jak Strzeszyn, gdzie młodych rodziców jest naprawdę dużo. Nowy żłobek powstał po to, by i oni mieli zapewnioną opiekę nad dziećmi - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Dla dzieci przygotowano trzy w pełni wyposażone sale. Zamontowano w nich między innymi oczyszczacze powietrza, które chronią dzieci przed smogiem i zanieczyszczeniami powietrza. Opieką nad dziećmi będzie sprawować 10 opiekunek. Nabór do żłobka prowadzony jest przez cały rok.

Całkowity koszt inwestycji to 1,1 mln zł. Rządowa dotacja wynosiła 720 000 złotych, a miasto dołożyło 400 467 zł. W tej chwili na terenie Poznania działa 15 miejskich żłobków, do których uczęszcza 1322 dzieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro