Reklama
Reklama

Policyjne łodzie znów na Warcie. W Poznaniu trwają poszukiwania Michała Rosiaka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ewa, archiwum

Kolejne dni poszukiwań nie przyniosły rezultatów.

Od kilkunastu dni trwają poszukiwania zaginionego w nocy z 17 na 18 stycznia Michała Rosiaka. Jak już wielokrotnie informowaliśmy przeczesywane są szczególnie tereny Garbar - przystanku na ulicy Szelągowskiej, gdzie ślad po zaginionym się urywa, ale też tereny nadwarciańskie i Cytadela. Nadal nie ma przełomu w sprawie. Po kilku dniach przerwy policjanci wznowili patrole na Warcie. W ubiegłym tygodniu ze względu na trudne warunki prowadzone były działania tylko na lądzie. Sytuacja poprawiła się i możemy znów do poszukiwań wykorzystywać policyjne łodzie, co pozwala na dokładniejsze sprawdzanie również brzegów rzeki - mówi podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Nadal nie mamy żadnych informacji na temat zaginionego - dodaje.

Z policjantami współpracują też strażacy z PSP oraz jak już wcześniej informowaliśmy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina. Jednak w ostatnich dniach ich prace przy użyciu sonarów również były niemożliwe. Również w dniu 28.01.2019r braliśmy udział wspólnie z Funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz Komisariatu Wodnego w Poznaniu w działaniach związanych z próbą sprawdzania dna rzeki Warta przy użyciu Sonarów. Niestety w dalszym ciągu warunki panujące na rzece (płynąca kra) nie umożliwiają bezpiecznego oraz skutecznego prowadzenia ewentualnych prac sprawdzających i poszukiwawczych - informowali we wtorek strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina.

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę do Poznania znów przyjadą ochotnicy z Turku. Będą między innymi przeszukiwać bunkry na Cytadeli. O szczegółach informowaliśmy tutaj.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod nr tel. 61 841-23-11 lub 997.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro