Reklama
Reklama

Poszukiwania Michała Rosiaka. Ochotnicy z Turku będą przeszukiwać m.in. bunkry na Cytadeli

Poszukiwania prowadzone 26 stycznia | fot. iTurek.net

Poszukiwania zorganizowane przez turkowian zostały zapowiedziane na 3 lutego.

To już kolejna akcja poszukiwawcza zorganizowana przez ochotników z Turku. W sobotę, 26 stycznia do Poznania przejechało niemal 60 osób. Poszukiwania trwały na Garbarach, w okolicach Warty i na Cytadel jednak nie przyniosły żadnych rezultatów. Poszukiwania zostaną też zorganizowane w najbliższą niedzielę.

Turkowianie mają zamiar rozpocząć swoje działania około godziny 9. Jak informuje portal iTurek.net ze względów bezpieczeństwa organizatorzy proszą, by do akcji włączyły się tylko osoby, które już brały udział w przeszukiwaniu bunkrów, grotołazi, płetwonurkowie, przewodnicy, którzy znają bunkry na Cytadeli oraz strażacy. W trakcie przeszukiwań potrzebny będzie sprzęt do zabezpieczenia i asekuracji osób sprawdzających poszczególne tunele, kamery termowizyjne, oraz takie które pozwolą zajrzeć w trudno dostępne miejsca.

Przypominamy. Michał Rosiak zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. Chłopak bawił się wraz z kolegami w jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu. Z lokalu wyszedł sam i ślad po nim zaginął. W piątek 18 stycznia rodzina zgłosiła zaginięcie 19-latka. Od tej pory trwają poszukiwania, jednak nadal bez rezultatów.

Michał Rosiak jest szczupłej budowy ciała i ma około 190 cm wzrostu, ma niebieskie oczy i lekki zarost. W dniu zaginięcia ubrany był w czarne spodnie, czarną koszulkę typu polo oraz czarną kurtkę. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod nr tel. 61 841-23-11 lub 997.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro