Reklama
Reklama

Policjanci skontrolowali 26 taksówek. Stwierdzono 11 wykroczeń popełnionych przez kierowców

fot. policja
fot. policja

W miniony wtorek poznańscy policjanci kontrolowali poznańskie taksówki. Niestety w wielu przypadkach wykryto nieprawidłowości.

Kontrole były prowadzone przez policjantów poznańskiej drogówki we współpracy z Urzędem Miasta i Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego -Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym m.in. przez kontrolę stanu technicznego pojazdów Taxi oraz sprawdzenie prawidłowości poboru opłat z tytułu świadczenia usług na terenie miasta Poznania w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych przedsiębiorców - informuje Aleksandra Tomczyk z poznańskiej policji.

W trakcie kontroli sprawdzano posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów, trzeźwość kierowców, wyposażenie pojazdów w kasy fiskalne i prawidłowe oznakowanie. Łącznie skontrolowano 26 pojazdy i ujawniono 11 wykroczeń popełnionych przez kierowców - Wobec kierowców zastosowano środki przewidziane prawem. Policjanci zapowiadają kolejne takie kontrole, a jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zachowanie na drogach ostrożności - podsumowuje Tomczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro