Reklama
Reklama

Rozstrzygnięto konkurs na projekty okolicznościowych kart PEKA

Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński | fot. ZTM

Po raz kolejny to sami mieszkańcy zaprojektowali wzory okolicznościowych kart PEKA. W najbliższym czasie do sprzedaży trafią karty upamiętniające pięćdziesiątą rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy, stulecie Uniwersytetu Poznańskiego oraz czterdziestolecie partnerstwa Poznań - Hanower.

Wcześniej w konkursie wyłoniono wzory kart wyemitowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.Tym razem karty będą przypominać o 50. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego), 100-leciu Uniwersytetu Poznańskiego oraz 40. rocznicy umowy o partnerstwie Poznań - Hanower.

Wszystkie nadesłane prace zostały ocenione przez komisję konkursową, a ostatecznie zwycięzcami zostaliDorota Zastróżna i Radosław Kwieciński oraz Jacek Kaliński - Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie: za zaangażowanie, pomysłowość, czas poświęcony dla Miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Karty na okaziciela trafią do sprzedaży na wiosnę -Wyprodukowanych zostanie 15 tys. kart, po 5 tys. z każdego wzoru. W sprzedaży będą dostępne w drugim kwartale tego roku. Jestem przekonany, że nie tylko poznaniacy, ale i turyści odwiedzający Poznań, z przyjemnością będą korzystać z nowych kart PEKA na okaziciela. To nie tylko atrakcyjna wizualnie pamiątka, ale i rzecz praktyczna, bo przecież karty stanowić będą nośnik biletów przystankowych - mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.56 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro