Reklama

Zamówili taksówkę, a po kursie pobili taksówkarza. Grozi im kara trzech lat pozbawienia wolności

zdj. ilustracyjne | fot. MichaelGaida/pixabay/cc0
zdj. ilustracyjne | fot. MichaelGaida/pixabay/cc0

Kilka dni temu dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs taksówką z Piły do Czarnkowa. Po zakończeniu kursu pobili kierowcę.

-Z relacji pokrzywdzonego wynika, że w nocy 25 stycznia do jego taksówki w Pile wsiedli dwaj młodzi mężczyźni, którzy zamówili kurs do Czarnkowa. Mężczyźni nie mieli pieniędzy, więc w zastaw przekazali telefon komórkowy. Na miejscu mieli uregulować należną kwotę - relacjonuje Iwona Górzna-Kustra z miejscowej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na miejscu pasażerowie rzucili się na kierowcę, pobili go i zabrali przekazany wcześniej telefon. Kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń, a policjantom przekazał szczegółowe rysopisy sprawców -W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 22-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 18-letni kolega trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia - dodaje Górzna-Kustra.

Obaj zatrzymani przyznali się do winy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro