Reklama
Reklama

Przystań jachtowa na Warcie: miasto szuka wykonawcy zaplecza socjalnego

fot. PIM
fot. PIM

Miasto szuka wykonawcy zaplecza socjalnego zlokalizowanej w centrum Poznania przystani jachtowej i nurtowej na Warcie.

Pomysł zaczął urzeczywistniać się kilka miesięcy temu, kiedy rozpisano i rozstrzygnięto przetarg na stworzenie projektu inwestycji i uzyskanie pozwolenia na budowę. Te prace powinny zostać zakończone do końca obecnego roku.
Równocześnie planowane jest stworzenie zaplecza socjalnego, umiejscowionego w Starym Porcie. - Budynek zaplecza dla przyszłej przystani jachtowej na Warcie, który zaprojektowano w formie stalowego kontenera, będzie składał się z części socjalno-sanitarnej oraz zaplecza gastronomicznego. Na części dachu obiektu zlokalizowany zostanie taras, na który będą prowadzić schody zewnętrzne - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Część socjalno-sanitarna zostanie przeznaczona dla osób cumujących statki w przystani, natomiast ze strefy gastronomicznej będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Oferty w przetargu można składać do 12 lutego.
Całoroczna przystań jachtowa ma mieć 100 metrów długości, w tym 90 metrów linii cumowania. W sumie stacjonować będzie mogło tam 80 jednostek pływających, przewidziano również miejsce dla 5 jednostek ratunkowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro