Reklama

Szpital sprzedał wieżowiec. Mieszkańcy twierdzą, że nic o tym nie wiedzieli

Szpital w Puszczykowie sprzedał należący do niego blok mieszkalny. Lokatorzy twierdzą, że nic o tym nie wiedzieli.

- Oni chcą, żebyśmy wszyscy się stad wysiedlili - mówił przed kamerą WTK pan Karol. W podobnej sytuacji jak on jest około stu rodzin.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Budynkiem zarządzała spółka powiązana ze szpitalem. Pod koniec ubiegłego roku wieżowiec sprzedano prywatnej spółce Projekt Renowacja, a mieszkańcy martwią się o swój los i twierdzą, że zostali poinformowani o transakcji po zakończeniu całego procesu.

Władze szpitala odpierają te zarzuty. Według nich negocjacje toczyły się od 4 lat, a kolejne umowy najmu podpisywane były tylko na 3 miesiące. Lokatorzy mieli więc świadomość, że powinni szukać alternatywy. Pieniądze ze sprzedaży pomogą sfinansować budowę nowego bloku operacyjnego.

- Szpital, który nie jest powołany do zarządzania nieruchomościami miał z tego powodu wiele problemów, przede wszystkim finansowych, bo utrzymanie takiego bloku, wykonanego w starej technologii, jest niezwykle kosztowne - tłumaczyła Marzena Rutkowska-Kalisz, rzecznik placówki.

Co dalej z lokatorami budynku? Tego na razie nie wiadomo. Sprawą sprzedaży zainteresowali się m.in. radni powiatu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro