Reklama
Reklama

Wykładowczyni neofilologii UAM walczy o życie. Środowisko uniwersyteckie się mobilizuje i organizuje kiermasz

Jedyną szansą na uratowanie kręgosłupa dr Agnieszki Wagner, zajętego przez liczne przerzuty, jest droga terapia protonowa.

Przez cały miniony tydzień w budynku Wydziału Neofilologii UAM zbierano dary na rzecz dr Wagner. Chodzi m.in. o twórczość własną, wypieki itp. - Pierwszy dzień nas całkowicie zaskoczył. Pod wieczór musieliśmy opróżniać kartony, ponieważ były zapakowane po brzegi. Pomagający często pokazują na naszym facebookowym wydarzeniu, co chcą przekazać, bądź już to zrobili - opowiadała na początku akcji dr Dominika Gortych, pełnomocniczka Dziekana ds. promocji.

We wtorek pod hasłem "Filologowie dla Agnieszki" w Collegium Novum, pod adresem al. Niepodległości 4 odbędzie się kiermasz, na którym wszystkie te rzeczy będzie można kupić. Cały dochód z wydarzenia organizowanego wspólnie z Fundacją Onkologiczną "Nadzieja". Kiermasz potrwa od 10:00 do 17:00.

U dr Agnieszki Wagner stwierdzono agresywnego raka piersi z przerzutem na kości. W tym momencie zagrożony jest nie tylko kręgosłup filolożki, ale wręcz jej życie. Szansą na uratowanie i wywalczenie kolejnych kilku lat życia jest terapia protonowa w Monachium. Jej koszt to 130 tys. zł czyli 30 tys. euro.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro