Reklama
Reklama

Bronisław Komorowski z Wielkopolski w wyborach do europarlamentu? Coraz więcej na to wskazuje

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Według informacji posła Platformy Obywatelskiej, Szymona Ziółkowskiego, wielkopolską jedynką tej partii do europarlamentu ma być były prezydent RP.

Słowa polityka największego opozycyjnego stronnictwa padły na antenie Radia Poznań. I nie jest to jedyna przesłanka, która wskazywałyby na możliwy start Bronisława Komorowskiego w wyborach do europarlkamentu. Na antenie innego radia, tym razem RMF FM, o Robert Mazurek rozmawiał o takiej ewentualności z wicemarszałek Sejmu, Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Mazurek: Jak się dowiedziałem z nieoficjalnych, ale bardzo dobrze poinformowanych źródeł, Bronisław Komorowski dostał propozycję kandydowania do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski. Potwierdzi pani?
Kidawa-Błońska: Nic na ten temat nie wiem.
Mazurek: Czyli nie potwierdzi pani, ale i nie zaprzeczy.
Kidawa-Błońska: Nie potwierdzę, nie zaprzeczę, nic na ten temat nie wiem.
Mazurek: Nie potwierdzi, nie zaprzeczy, czyli jest coś na rzeczy.

Jeszcze kilka miesięcy temu sam Bronisław Komorowski wykluczał taki rozwój wypadków. - Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziennikarze coś wymyślają, jeden coś napisze, drugi coś skomentuje, trzeci zapyta. Jeżeli by się pojawił taki temat, nie widzę powodu, żeby o nim nie informować - mówił w Polsat News.

Wiadomo już, że dotychczasowa wielkopolska jedynka w szeregach PO, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, nie będzie tym razem kandydowała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.25 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro