Reklama

Jenot błąkał się po Głogowskiej. Złapali go strażnicy miejscy

Jenot schwytany w Poznaniu | fot. Straż Miejska
Jenot schwytany w Poznaniu | fot. Straż Miejska

Nietypową interwencję zaliczyli w poniedziałek rano poznańscy strażnicy miejscy.

Powodem zamieszania był jenot, który błąkał się pomiędzy samochodami na ulicy Głogowskiej. Zwierzę było wyraźnie przestraszone i zdezorientowane, a jego zachowanie stanowiło potencjalne niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, uzdrowiskowy klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz i wypocznij tak, jak lubisz - +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA


W końcu jenota udało się ująć strażnikom z eko patrolu. Zwierzę wróci do jednego z podpoznańskich lasów.

Zabłąkany jenot w centrum miasta to oczywiście nietypowy widok, ale te zwierzęta można obecnie spotkać w lasach na terenie praktycznie całej Polski. Jenoty znajdują się na liście gatunków zwierząt łownych, ponadto hodowane są na futra.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla Poznania i okolic
1℃
-5℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
49.00 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro