Reklama
Reklama

Konsultacje na Łacinie

fot. Wojtek
fot. Wojtek

Miał być teren rekreacyjny z niską zabudową, a będzie centrum handlowe i wieżowce. Mieszkańcy Rataj czują się oszukani. Na dzisiejszych konsultacjach w sprawie zagospodarowania terenu Rataje-Łacina, głośno mówili, że Urząd Miasta jest rzecznikiem nie mieszkańców, a developerów.

Miała być zabudowa jednorodzinna, tymczasem mogą tu powstać siedmiopiętrowe bloki. Tak zakłada plan zagospodarowania terenu Rataje-Łacina. Mieszkańcy stanowczo nie chcą się na to zgodzić.

Problemy komunikacyjne, a przede wszystkim brak zieleni, to kolejne trudności jakie zgłaszali w poniedziałek mieszkańcy podczas konsultacji społecznych z urzędnikami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ich zdaniem w planach nie jest uwzględniona zieleń. Chcą, by na terenie ogródków działkowych przy ulicy Katowickiej powstał park, a nie bloki.

Jeśli podczas kolejnych konsultacji społecznych urzędnicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, radni i mieszkańcy dogadają się, plan dla terenu Rataje-Łacina może zostać uchwalony na przełomie sierpnia i września. Na razie jednak kompromis wydaje się bardzo odległy.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro