Lech Poznań przegrał sparing ze Sturmem Graz

Lech Poznań przegrał sobotni sparing ze Sturmem Graz.

Burzowa pogoda daje się mocno we znaki piłkarzom Kolejorza. Pierwotnie zespół Adama Nawałki miał zmierzyć się ze słowackim DAC Dunajska Streda i austriackim Sturmem Graz. W Belek od rana jednak mocno padało i wiało, a w pewnym momencie pojawił się nawet grad.
W końcu podano informację o odwołaniu obu gier kontrolnych, jednak po pewnym czasie decyzję zmieniono i ostatecznie spotkanie ze Sturmem doszło do skutku, choć doszło m.in. do zmiany boiska, a piłkarze musieli mierzyć się z silnymi podmuchami wiatru.
W pierwszej połowie lechici starali się być aktywni i agresywnie odbierać piłkę, ale to Austriacy mogli cieszyć się z bramki, którą bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego zdobył Thomas Schrammel.
W przerwie znów się rozpadało, przez co w drugiej połowie poziom gry był wyraźnie niższy. Sturm podwyższył na 2:0 po ładnej, kombinacyjnej akcji, którą strzałem z kilku metrów wykończył Ivan Ljubić.
Piłkarze Nawałki konsekwentnie walczyli o honorowe trafienie i udało im się to ostatniej akcji dnia. Jego autorem po skutecznym rozegraniu rzutu rożnego był Rafał Janicki.
Lech Poznań - Sturm Graz 1:2 (0:1)"
Bramki: Janicki 90+1" - Schrammel 29’, Ljubić 77

Lech: Matus Putnocky - Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Wiktor Pleśnierowicz (69" Dimitris Goutas), Vernon de Marco - Tomasz Cywka (75" Mateusz Skrzypczak), Łukasz Trałka - Kamil Jóźwiak (85" Karol Smajdor), Darko Jevtić (46’ Mihai Radut), Maciej Makuszewski (72" Juliusz Letniowski) - Christian Gytkjaer (75" Paweł Tomczyk)

Sturm: Jorg Siebenhandl - Fabian Koch, Anastasios Avolnitis, Lukas Spendlhofer, Thomas Schrammel - Tobias Koch, Philpp Huspek, Ivan Ljubic, Otari Kiteishvili, Michael Lema, Philpp Hosiner