Warta Poznań wygrała sparing z Mieszkiem Gniezno

Czwarty mecz sparingowy mają za sobą piłkarze Warty Poznań.

W sobotę Zieloni podejmowali zespół Mieszka Gniezno. Pierwotnie mecz miał odbyć się na boisku przy ul. Gdańskiej, ale ze względu na opady śniegu przeniesiono je na oddany do użytku jesienią ubiegłego roku obiekt przy ul. Margonińskiej, który jest przykryty "balonem" i zapewnia idealne warunki do gry.
Mieszko to współlider rozgrywek grupy drugiej III ligi i wiosną zespół z Gniezna będzie rywalizować m.in. z rezerwami Lecha Poznań o awans do II ligi. Kilka tygodni temu pracę w Grodzie Lecha zakończył Dawid Frąckowiak, obecny dyrektor sportowy Warty.
Goście postawili Zielonym trudne warunki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 dla Warty.
Warta Poznań - Mieszko Gniezno 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Radosław Mikołajczak (27. minuta), 1:1 Wojciech Fadecki (38.), 2:1 Krzysztof Biegański (70.), 2:2 Miłosz Brylewski (85.), 3:2 Krzysztof Biegański (87.)
Warta w I połowie: Lis - Kiełb, Wypych, Onsorge, Jasiński (42. Szymusik) -Marciniak, Cierpka - Napołow, Szmyt (42. Janicki), Jakóbowski - Fadecki.

Warta w II połowie: Prange - Szymusik, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz - Kalupa, Grobelny - Biegański, Janicki, Napołow (68. Fiborek) - Spławski.