Reklama
Reklama

Nenad Bjelica: to normalne, że Legia zdobywa tytuł. a Lech robi to raz na 5 lat

fot. Paweł Rosolski

Nenad Bjelica z sukcesami pracuje obecnie w Dinamie Zagrzeb, ale ma swoje przemyślenia o czasie spędzonym w Lechu Pozna, którymi podzielił się w rozmowie z Weszlo.com.

Chorwacki trener pracował przy Bułgarskiej od września 2016 roku do maja 2018 roku. Ostatecznie nie powiększył klubowej gabloty o choćby jedno trofeum, choć dwukrotnie był blisko mistrzowskiego tytułu, awansował też do finału Pucharu Polski.
Bjelica w Poznaniu znany był ze swoich określeń "circus" i "skandaloza" jednak w rozmowie z serwisem Weszlo.com nie zdecydował się na podsumowanie swojej kariery w Lechu za pomocą tych słów. - Bardziej frustracja. Jeśli twój konkurent ma dwa razy większy budżet niż ty, nie możesz mówić o cirkusie. Gdy patrzysz realistycznie na budżety i możliwości piłkarzy, wyjdzie ci, że to normalne, że Legia zdobywa tytuł. Od czasu do czasu Lech oczywiście także zdobędzie mistrza, ale stanie się to raz na pięć czy sześć lat - mówił szkoleniowiec, dodając, że podobnie sytuacja wygląda np. w Chorwacji.
Były trener Kolejorza podkreślał, że ogromna presja na wynik nie pomaga w osiąganiu sukcesów. - Te oczekiwania źle wpływają na Lecha. Nie jest łatwo zostać mistrzem przy tak dużej presji. Jeśli pracowałbyś po cichu i mówił, że celem jest pierwsza trójka z aspiracjami na pierwsze miejsce - ale gdy się to nie uda, nie dojdzie do żadnej katastrofy - byłoby o wiele łatwiej dla piłkarzy, trenerów, ludzi zarządzających. Presja ciąży na plecach piłkarzy. Taką presję powinni mieć Legia i Dinamo, ale nie Hajduk czy Lech, bo na nich może działać tylko destrukcyjnie.
Bjelica nie ocenił swojej pracy w Lechu w kategoriach porażki, a jako jedyny słuszny zarzut ocenia brak tytułów. Wskazywał za to, że przed jego przyjściem drużyna była znacznie wyżej w tabeli, a dzięki dobrej pracy udało się m.in. wypromować i sprzedać kilku młodych piłkarzy.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro