Reklama
Reklama

Żołnierze złożą przysięgę na pl. Wolności. Będą zmiany w organizacji ruchu

fot. 12. WBOT

W sobotę na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej i rekonstrukcja historyczna przysięgi Armii Wielkopolskiej. W związku w wydarzeniem kierowcy muszą się liczyć w tym miejscu z utrudnieniami już od piątku.

Zamknięta dla ruchu ogólnego pojazdów będzie północna pierzeja pl. Wolności, odcinek ul. Nowowiejskiego od ul. 23 Lutego do pl. Wolności izachodnia jezdnia Al. Marcinkowskiego od ul. 23 Lutego do pl. Wolności. Powyższe zakazy nie dotyczą dojazdu do posesji iparkingu podziemnego pod pl. Wolności. Objazd wytyczono ul. 23 Lutego, pl. Cyryla Ratajskiego iul. 3Maja. Utrzymany zostanie ruch tramwajów ul. 27 Grudnia - informuje ZDM. Na obu jezdniach Al. Marcinkowskiego obowiązywać będzie zakaz postoju, prosimy kierowców owcześniejsze usunięcie pojazdów - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Utrudnienia obowiązywać będą od piątku 25 stycznia od godziny 18:00 do soboty 26 stycznia 2019 roku do godziny 18:00. Przysięga blisko 250 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej rozpocznie się na pl. Wolności w Poznaniu w sobotę o godzinie 16:00. Na zakończenie będzie można zobaczyć rekonstrukcję historyczną przysięgi z czasów Powstania Wielkopolskiego. Sobotnie uroczystości i poprzedzi msza św. w Farze Poznańskiej o godzinie 14:15.

Na uczestników uroczystości czekać będzie prezentacja sprzętu wojskowego - w tym nowoczesnego czołgu Leopard, lekkiego sprzętu, transporterów i pojazdów opancerzonych oraz namioty promocyjne m.in. Agencji Mienia Wojskowego, 12 WBOT, Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych, firmy Lubawa S.A. i Narodowego Banku Polskiego - informuje Anna Czuchra z WUW w Poznaniu.

Tego dnia na placu będzie można zobaczyć czołg LEOPARD 2 z Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu, transportery opancerzone ROSOMAK - z drużyną wsparcia i sekcją strzelców wyborowych z pełnym wyposażeniem z 17 Brygady Zmechanizowanej, samodzielny zestaw rakietowy OSA-AK oraz przenośny zestaw rakietowy GROM wraz z obsługą z 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz quady, motocykle i zamaskowanych żołnierzy z pełnym oporządzeniem 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - dodaje, Anna Szymaniak rzecznik 12. WBOT.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro