Reklama
Reklama

Piłkarki Kotwicy Kórnik oskarżają byłego trenera o molestowanie: przesyłał wulgarne wiadomości, dotykał w miejsca intymne

Przez kilka lat były trener żeńskiej drużyny Kotwicy Kórnik miał molestować swoje podopieczne.

Molestowanie ujawniło w środę rano Radio Afera, a później do prokuratury trafiło zawiadomienie w tej sprawy. Z dwiema zawodniczkami spotkał się reporter telewizji WTK Maciej Szefer - Wypowiadając pewne słowa, gesty, czyny wobec niektórych dziewczyna po prostu chciał zachęcić je do wielu rzeczy niestosownych. Dotykał? (pyt. reportera) Tak - opowiada jedna z zawodniczek. Z relacji zawodniczek wynika, że mężczyzna dopuszczał się niestosownych czynności również w stosunku do nieletnich dziewczynek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Trener został odsunięty od pierwszej drużyny dwa lata temu, po buncie zawodniczek - Przed jednym ze sparingów stanęliśmy w szatni jako drużyna i w szatni postanowiłyśmy, że postawimy ultimatum, albo ten człowiek zostaje w klubie, albo my - wspomina piłkarka. Ostatecznie trener został odsunięty od drużyny, ale pozostał w zarządzie klubu. Zawieszony został dziś, a prezes klubu twierdzi, że nie wiedział o problemie molestowania - Uważamy, że jeżeli taka sytuacja nastąpiła, to natychmiast musi być to wyjaśnione, zamknięte i jeżeli jest to osoba winna, to po prostu skazana - powiedział Andrzej Giczela, prezes.

Zawodniczki twierdzą, że zarząd wiedział o molestowaniu, ale był pod wpływem trenera. Z byłym trenerem nie udało się dziś skontaktować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro